Krótko o mnie

Cześć Jestem Dagmara. Pochodzę z Jeleniej Góry. Mam 28 lat i obecnie studiuję na jednej  z kieleckich uczelni Ochronę Środowiska. Jestem osobą odpowiedzialną aczkolwiek czasami szaloną. Lubie chodzić po górach , jeździć na rowerze,  i grać w tenisa ziemnego. Kocham muzyke pop i R&B oraz uwielbiam stare amerykańskie filmy z lat 70 , 80 i 90.  Serdecznie zapraszam was do czytania mojego bloga. Mam nadzieje iż wam się spodoba.

Pozdrawiam Serdecznie.

Ulubione filmy:
Grandma’s Boy, O Dwóch Takich Co Poszli w Miasto, wszystkie częsci: Rocky’ego, Wyspa, Bad Boys I i II, Aviator, Czterej Bracia, Gniew Oceanu, Pan Życia i Śmierci,
Najlepszy wpisy

postheadericon Kalwaria Wejherowska

Kalwaria Wejherowska jest ciekawym miejscem na mapie Kaszub. Kalwaria Kaszubska jest zespołem składającym się z 26 kaplic, które zostały ufundowane przez Jakuba Wejhera. Kalwaria Wejherowska powstała w XVII wieku i jest perełką wśród zabytków Północnej Polski. Pod każdą z kaplic wejherowskich usypywana jest garść ziemi z Jerozolimy jest to bardzo piękny zabytek, który każdego roku odwiedzają rzesze turystów.

Wejherowo jest duchową stolicą okolicznych Kaszub, jest to bardzo popularny ośrodek maryjno-pielgrzymkowy na Pomorzu. Już od ponad 300 lat w te okolice przyjeżdżają pielgrzymi z całej Polski.
Szlak kalwaryjski to Droga Krzyżowa prowadząca przez 26 kaplic, na tej trasie można zobaczyć także Dom Matki Bożej, Dom Annasza i Wieczernik. Szlak kalwaryjski liczy prawie pięć kilometrów.
W okolicach Kalwarii Wejherowskiej znajduje się miasteczko Wejherowo. Jest to miasto położone w okolicach Pojezierza Kaszubskiego nad rzeką Redą.
W mieście wytyczonych jest kilka ciekawych szlaków turystycznych:

  • szlak puszczy Darżlubskiej
  • szlak zagórskiej strugi
  • szlak wejherowski
  • szlak krawędzią Kępy Puckiej
To ja

Ulbiony cytat
Wielcy podróżnicy mówią, że kiedy człowiekowi bardzo chce się pić, a brakuje wody, powinien sobie przypomnieć ten pierwszy raz, kiedy pił. To jest jedyna metoda na pokonanie pustyni.
Filmy lat 90

Ostatnie podróże
Październik 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031