Krótko o mnie

Cześć Jestem Dagmara. Pochodzę z Jeleniej Góry. Mam 28 lat i obecnie studiuję na jednej  z kieleckich uczelni Ochronę Środowiska. Jestem osobą odpowiedzialną aczkolwiek czasami szaloną. Lubie chodzić po górach , jeździć na rowerze,  i grać w tenisa ziemnego. Kocham muzyke pop i R&B oraz uwielbiam stare amerykańskie filmy z lat 70 , 80 i 90.  Serdecznie zapraszam was do czytania mojego bloga. Mam nadzieje iż wam się spodoba.

Pozdrawiam Serdecznie.

Ulubione filmy:
Grandma’s Boy, O Dwóch Takich Co Poszli w Miasto, wszystkie częsci: Rocky’ego, Wyspa, Bad Boys I i II, Aviator, Czterej Bracia, Gniew Oceanu, Pan Życia i Śmierci,
Najlepszy wpisy

postheadericon Pienińskie atrakcje

Pieniny są niewielkim górskim pasmem, szlaki turystyce w tych terenach są atrakcyjne i łatwe do pokonania, spacery po szlakach trwają około kilku godzin. Atrakcje Pienin znajdują się na terenie całego pasma górskiego.

Gdy odwiedzamy Pieniny nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu Zbiornika Czorsztyńskiego wraz z XIII wiecznym Zamkiem. Jest to zamek obronny w Niedzicy, w pomieszczeniach zamkowych zobaczyć można grafiki i ryciny zamku, oraz historyczne ekspozycje. Atrakcjami Pienin są także małe miejscowości i wsie. Są to na przykład Jaworki, które leżą w okolicach Szczawnicy. W okolicach Jaworek odwiedzić można:

  • Wąwóz Homole
  • rezerwat Biała Woda
  • Wysokie skałki
  • Góra wysoka

W tej maleńkiej miejscowości znajduje się także Muzyczna Owczarnia, gdzie w każdy weekend odbywają się koncerty muzyczne. W centrum wsi odwiedzić można także cerkiew greckokatolicką i Stację Narciarską Jaworki Homole.

W okolicach centrum Szczawnicy wiedzi8e szlak na Palenicę. Jest to góra należąca do Małych Pienin, prowadzi na nią wyciąg krzesełkowy, jest również ciekawym miejscem godnym odwiedzenia. Szlakiem niebieskim z Palenicy można dotrzeć na Orlicę i stamtąd zejść na brzeg Dunajca i podziwiać Górę Zamkową i Trzy korony.

To ja

Ulbiony cytat
Wielcy podróżnicy mówią, że kiedy człowiekowi bardzo chce się pić, a brakuje wody, powinien sobie przypomnieć ten pierwszy raz, kiedy pił. To jest jedyna metoda na pokonanie pustyni.
Filmy lat 90

Ostatnie podróże
Październik 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031